22 Vasaris 2020, Šeštadienis

 

Pirmas
 

Tauragės suaugusiųjų mokymo centras kartu su socialiniais partneriais - Tauragės Senjorų Trečiojo amžiaus universiteto studentais ir Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistais įgyvendino Tauragės rajono savivaldybės finansuojamą sveikatos programą ,,Tvirta šeima – mūsų ateitis ir stiprybė – 2”. Jos tikslas – mokinių tėvystės gebėjimų stiprinimas sudarant palankias  sąlygas sveikatos, socialinių ir emocinių kompetencijų stiprinimui šeimoje bei prasmingam šeimų buvimui kartu.

Nuveikta gana daug. Pavasarį mokyklos bendruomenė buvo pakviesta į šeimos šventę. Sporto salėje vyko šventės atidarymas.  Linksmosios estafetės prasidėjo šventės dalyviams pasidalijus į dvi komandas – mokytojų, mokinių ir tėvų. Jas pravedė Jovarų kūno kultūros mokytoja R. Artimavičienė ir centro kūno kultūros mokytojas R. Muzikevičius. Po įvairių žaidimų nuvykome į atsinaujinusius Tauragės bendruomenių namus, mus pasitiko trenerės V. Krūgelienė ir E.Krūgelytė. Jos papasakojo apie čia vykdomas veiklas. Pagaliau visi turėjo galimybę išsirinkti sau tinkančius Kangoo Jumps batus, pasimokyti vaikščioti, šokinėti, o vėliau ir įvairiausių pratimų atlikti, – net šokį išmokome.

Prasidėjus naujiems mokslo metams Tauragės SMC mokiniai buvo pakviesti į psichologo E. Karmazos paskaitą ,,Vaiko motyvacija veikti, mokytis ir siekti“. Psichologas įtaigiai ir taikliai įvardijo būseną, kada nieko nesinori, ir, mokiniams geranoriškai talkininkaujant, ieškojo sprendimo būdų, kaip iš tokios būsenos išeiti. Kiekvieną klausytojas galėjo įsivertinti savo gebėjimus, pamąstyti apie vertybes, garsiai išsakyti savo stipriąsias savybes.

Spalio 16 dieną vyko netradicinė integruota biologijos-matematikos pamoka. Ji prasidėjo netradiciniu būdu, skatinančiu mokinius ir mokytojus sveikai gyventi. Biologijos mokytoja A. Vaičiūnienė ir matematikos mokytoja R. Skrodenienė pademonstravo, kaip pasigaminti nealkoholinius kokteilius ir supažindino su alkoholio žala žmogaus organizmui. Šios pamokos tikslas – siekti sveikai gyventi, žinoti alkoholio poveikį organizmui. Visi pamokos dalyviai turėjo pagaminti ir paragauti keturis skirtingus kokteilius, o ragaudami stebėjo trumpą siužetinį filmą „Alkoholio žala“ ir skaidres apie alkoholio žalą žmogaus organizmui. Mokiniai apibendrino išgirstą medžiagą, aptarė, kas buvo įdomu, kur pritaikys įgytas žinias.

Etikos mokytoja R. Gudauskienė skaitė paskaitą ,,Pozityvi tėvystė“ mokiniams ir jų tėvams. Pozityvios tėvystės tikslas - ugdyti sveiką, tradicines šeimos vertybes puoselėjančią šeimą, skatinant efektyvesnį tėvų bendravimą su vaikais, papildant jau turimas tėvų žinias apie vaiko auklėjimą, lavinant atitinkamus įgūdžius, padedančius kasdieniame bendravime su vaikais. Užsiėmimo metu dalyviai buvo supažindinami su vaiko amžiaus tarpsnių ypatumais ir jų įtaka vaiko elgesiui, taip pat mokomi veiksmingų bendravimo su vaikais būdų (jausmų supratimo, jų valdymo, aktyvaus klausymo, pagyrimų, konfliktų sprendimų), lavinami tėvų pozityvios disciplinos taikymo įgūdžiai (taisyklės, ribų nustatymai, draudimai). Užsiėmimo metu vyko diskusijos, dirbome porose ir mažose grupelėse, rodomi ir aptariami video siužetai, aptariamos probleminės situacijos.

Lapkričio 20 d. į paskaitą apie sveiką mitybą pakvietė Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistė I. Drochnerytė.  Pasak dietistės, maistas nėra nei geras, nei blogas, jis tiesiog yra maistas. Būtų idealu, jei valgydami prisimintume sveikos mitybos principus: balansą, saiką ir įvairovę. Po įdomios paskaitos laukė sveikatingumo trenerio A. Vladičkos parengta mankšta. Skambant muzikai, treneris demonstravo tempimo, atpalaidavimo bei kitus pratimus ir smagiai išjudino mankštos dalyvius.

O gruodžio 11 d. teorinius ir praktinius mokymus apie šiaurietišką ėjimą pravedė Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė – J. Marozienė. Instruktorė atsivežė specialias lazdas, kurios naudojamos tam, kad einant tinkamai judėtų visos kūno dalys. Šis efektyvus ėjimo būdas gerina žmogaus fizinę būklę. Pradžioje mokymų mokiniai nedrąsiai išbandė šį ėjimą, tai jiems buvo nauja ir įdomu.

Dėkojame visiems, kurie padėjo įgyvendinti programos veiklas: Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistams, Tauragės senjorų TAU studentams, Jovarų pagrindinės mokyklos administracijai ir mokytojams, mūsų centro mokytojams,  kurie  padėjo pasiruošti renginiams ir vykdyti įvairias programos veiklas.

 Sveikatos programa ,,Tvirta šeima – mūsų ateitis ir stiprybė – 2”–  svarbi ir naudinga..

Šeimos instituto stiprinimas išlieka aktualus sudarant sąlygas formuotis sveikos gyvensenos įgūdžiams, sveikatos, socialinių ir emocinių kompetencijų stiprinimui šeimoje.  

 

Neringa Orentienė, Tauragės suaugusiųjų mokymo centro direktoriaus pavaduotoja

Foto – N. Orentienės

 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija