10 Gruodis 2019, Antradienis

 

Pirmas
 

Penktadienio popietę Tauragės pilies kiemelyje būriavosi fotografijų mylėtojai – profesionalai, fanatikai, mėgėjai... Tauragiškių akims paganyti surengta paroda - viename iš bokštų eksponuojami geriausi konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2012“ darbai.

Šiais metais tai jau dešimtasis šalies spaudos fotografijų konkursas, kuriame galėjo dalyvauti 2011 metais kurtų fotografijų autoriai. Kaip informavo Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas, Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas, vienas iš šios parodos organizatorių Jonas Staselis, konkurse dalyvavo apie 150 fotografų. Komisijai buvo pateikta apie 5000 įvairių kategorijų darbų: naujienų, gyvenimo, portreto, diplomatijos, kultūros, pramogų, kariuomenės, Europos Metų, sporto, gamtos ir jos apsaugos, spindesio, reportažo...

Kaip kalbėjo J. Staselis, itin smagu, kad tarp nugalėtojų yra žmogus, kuriuo gali didžiuotis visa Tauragė, tai - Romualdas Vaitkus, šiemet tapęs Auksinio kadro nugalėtoju.

Gražių žodžių šiam menininkui negailėjo ir Tauragės krašto muziejaus direktorius Petras Jokubauskas. Jis pasidžiaugė, kad R. Vaitkus ne tik šios parodos iniciatorius, bet ir muziejaus Gamtos fotografijų skyriaus vedėjas, daug ir atkakliai dirbantis šioje srityje, taipogi – mokytojas... Kadangi parodos atidarymas sutapo su Tarptautine mokytojo diena, Tauragės krašto muziejaus direktorius P. Jokubauskas pasveikino R. Vaitkų ir šia proga bei įteikė dovanėlę – rašiklį, kad būtų užfiksuoti visi svarbūs gyvenimo momentai.

Žodį tarė ir dar vienas šios parodos iniciatorių - Renaldas Malychas. Jo dėka tauragiškiai ne pirmą kartą išvysta „Spaudos fotografijų“ darbus. Susirinkusiems svečiams linkėta pažvelgti į nesuvaidintas, nesurežisuotas akimirkas, patirti gražių emocijų ir žvelgiant į nuotraukas įsivaizduoti tą aplinką, kurioje buvo fotografas.

Į minėtos parodos atidarymą atvykęs Stanislovas Žvirgždas, garsus šalies fotomenininkas,

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, „Spaudos fotografija 2012“ komisijos narys teigė apsidžiaugęs, kai tarp įvertintų menininkų išvydo ir tauragiškio Romualdo Vaitkaus

 pavardę (vertindami nuotraukas komisijos nariai jų autorių nežinojo).

Tiesa, fotografijos srityje ne vien šis tauragiškis yra itin gabus, be galo talentingas ir Eugenijus Kavaliauskas, dukart „Auksinio kadro“ nugalėtojas gamtos tema, šiemet jis pateko net į pasaulio dešimtuką paukščių fotografijos tema. Gabūs ir Rolandas Žalgevičius, „Auksinio kadro“ laimėtojas, Renaldas Malychas, Vytautas Butkus – buvę nominantai šiame konkurse.

Į parodos atidarymo šventę atvyko ir daugiau žinomų svečių -  Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno laureatas, 2008-ųjų geriausias Europos portretistas, 2011-ųjų Baltijos šalių portretų fotografijų nugalėtojas, dabartinis spaudos fotografijų Auksinių kadrų laureatas Algimantas Aleksandravičius. Svečias atviravo, kad Tauragė jam itin mielas, jaukus ir namus primenantis miestas, ir buvimas čia sukelia tik pačias gražiausias emocijas.

Sveikinimo žodžiai tarti ir iš Tauragės rajono savivaldybės administracijos pavaduotojos Aušrinės Norkienės, Tarybos sekretorės Donatos Dervinskienės lūpų, komplimentus žarstė MKC direktorė Jolanta Kazlauskienė, Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ atstovės bei Romualdo Vaitkaus auklėtiniai.

"Tauragiškių balso" informacija

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija